Powered by Blogger.

SECOND HAND TREASURES. | WIELKIE OTWARCIE SKLEPU VIVE PROFIT.


Cześć zwierzaki,
tak się już od dłuższego czasu zastanawiam, jak to jest możliwe, że im nowsza kolekcja pojawia się w naszych mniej lub bardziej ukochanych sieciówkach, tym bardzej ceny rosną,a co wbrew jakiejkolwiek logice, nie idzie w parze z jakością. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że cena jest odwrotnie proporcjonalna do jakości. Nasz rynek jest zalewany przez wtórne masowe modele obuwia i odzieży wykonanej z coraz to gorszych materiałów (o ile sztywną plastikową ceratę można nazwać materiałem), obszycie i wykończenie ubrań, często po kilkaset złotych, woła o pomstę do nieba. Jednym słowem, ubrania uważane za niemal luksusowe (a przynajmniej porządne i  przeznaczone dla ludzi zamożnych) niczym,oprócz efektownego design'u ,nie różnią się  od taniej chińskiej odzieży prosto ze straganu. Powoli zaczyna dochodzić do absurdu, kiedy bawełna uchodzi za materiał ekskluzywny i trudno dostępny. 
Taka sytuacja.


Jak do tego doszło?

Nie mam pojęcia, ale w związku z obecnym stanem rzeczy, mnie coraz bardziej ciągnie w stronę vintage shopów czy second handów, gdzie bawełna nie jest rzadkością, tylko standardem, a kaszmirowy sweter czy jedwabna bluzka jest dostępna w cenie t-shirtu w H&M'ie.


Dlatego też serdecznie Was wszystkich zapraszam na huczne otwarcie nowego, ogromnego SKLEPU Z najlepszą ODZIEŻĄ UŻYWANĄ VIVE Profit, które będzie miało miejsce w tę sobotę, czyli 13.09.2014 w Centrum Handlowym Załęże! O otwarciu od jakiegoś czasu szumi w mediach, możecie o nim usłyszeć w radiu Eska, w którym w okolicach godziny 15 codziennie można wygrać bony na sumę 500 zł na szalone zakupy. Sklep Vive przygotował dla Was wiele atrakcji na te sobotnie przedpołudnie, między innymi będzie się można spotkać ze znanymi i (mam nadzieje) lubianymi śląskimi blogerkami, w tym ze mną:)


Mam nadzieję, że w sobotę widzimy się w Vive Profit, i wraz ze mną pobuszujecie trochę w poszukiwaniu prawdziwych perełek, a tymczasem, na zachętę prezentuje Wam kilka moich największych second handowych łupów:___________________________________________________________________________________________________________

Did you ever wonder why is that, every time the new collection shows up in the big brand shop like Zara or H&M the price goes up and the quality goes down. That is why I feel more and more attracted to vintage shops and second hand, where cotton clothes aren't luxury but standard, and cashmere sweater or silk blouse cost as much as t-shirt from new collcetion of H&M.


To proof my point I'm showing you all my treasures from second hands that I lately came across:

Najświeższy łup - jedwabna sukienka szyta z koła w zwierzęcy wzór, uwaga zaszokuje Was - z Zary, ale tej hiszpańskiej, 40zł. |
Fabulous, animal printed dress made of silk from Zara, 12$.

Fantastyczna, ukochana, żółta sukienka ze sterczącej bawełny od Versace, starego dobrego Gianni'ego, nie żadnej Donatelli, ok. 80zł. | Fantastic, perky yellow dress, my favourite one, from good, old Gianni Versace, 25$.
Złota, asymetryczna sukienka, uszyta z metalicznego materiału, który niezwykle połyskuje na słońcu, 12 zł. | Golden, assymetrical dress, made of metallic fibre, which beautifully reflect the light, about 5$.Wełniany beżowy płaszcz z dodatkiem kaszmiru, o klasycznym kształcie grzybka z Zary, 50zł. | Beige woolen coat, very classy shape, Zara, 17$.Czarna kopertówka vintage ze skóry węża, bardzo elegancka i klasyczna, 50zł. | Black, vintage clutch, made of snake skin, very elegant, 16$.

Czarny pasek vintage z lakierowanej skóry naturalnej, stylizowanej na skórę krokodyla z ozdobnymi łańcuchami, 29zł. |
Black vintage belt made of patent leather with decorative chains, 8$.

Karmelowy, szeroki pas ze skóry licowej od Valentino, 40zł. | Brown, wide belt, made of soft leather from Valentino, 12$.

Czerwona, drapowana bluzka z satynowego jedwabiu od Banana Republic, 25zł. | Red, draped blouse made of silk from Banana Republic, 9$.

Jedwabna apaszka (mgiełka), w kwiatowo zwierzęcy wzór, Marco Voeluza, 20zł. | Silk scarf with beautiful floral & animal print, Marco Voeluza, 6$.
Czarna chusta z mięsistego jedwabiu satynowego, ręcznie malowana, Escada, 10zł!!! | Hand painted scarf made of thic silk, Escada, 3$!!!


__________________________


DON'T FORGET TO FOLLOW ME ON INSTAGRAM HERE
NIE ZAPOMNIJ OBSERWOWAĆ MNIE NA INSTAGRAMIE TUTAJ

Do zobaczenia wkótce na Pandamone!
See you soon on Pandamone

____________________

xoxoM
Share on :
SECOND HAND TREASURES. | WIELKIE OTWARCIE SKLEPU VIVE PROFIT.
SECOND HAND TREASURES. | WIELKIE OTWARCIE SKLEPU VIVE PROFIT.
Reviewed by linda ul ulum
Published :
Rating : 4.5

No comments:

Post a Comment